Проплакаа парковите во “Димо Наредникот” – што од негрижа, што од несовесни сограѓани (Фото галерија)

Жителите од населбата “Димо Наредникот” бараат од надлежните да се обноват парковите околу зградите. Игралиштето за баскет е целосно уништено и руинирано. Искорнати огради, искршени кошеви, дупки во асфалтот…

Во оваа населба веќе неколку години не функционираат ниту фонтаните, а за асфалт плачат и малите улички покрај зградите.

Надлежните мораат да најдат начин да воведат мониторинг во парковите, затоа што залудно се трошат пари секоја година на обновување, а потоа одново се уништуваат општите добра од несовесни граѓани.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.