Пронајдоа нацистички ковчег стар 75 години: Кога го отворија имаше што да видат !

screenshot_2-57

Руски археолози откриле ковчег на германски војник кој датира од Втора светска војна. Припаѓал на Невски Пјатачок кој служел на Источниот фронт.

Германија на Русија и објавила војна и започнала инвазија на 22 јуни 1941 година. Со тоа го прекршила пактот за ненапаѓање. Војната меѓу овие две држави била најжестока.

Погледнете што имало во ковчегот кој го пронашле руските археолози !

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.