Промоција на две книги од млад автор во Прилеп

14619902_676935305816038_594469292_n

На 12.10.2016 година (среда), со почеток од 18:00 часот, во градската библиотека “Борка Талески” во Прилеп, ќе се одржи промоција на двете дела на младиот автор Бојан Бежоски од Македонски Брод.

Сите љубители на убавиот пишан збор ќе имаат можност да дојдат до стихозбирката “Од шепотот на срцето” и новелата “Низ виорите на судбината”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.