Прилеп облечен во бело руво: Уживајте во прекрасната снежна идила (Фото галерија)

Снежните врнежи доцна синоќа го зафатија и Прилеп

Снегот и понатаму паѓа, а градот потона во бело руво…

Колку и да ви смета студеното време, ќе се согласите, снежната бајка му годи секому…

Излезете, прошетајте, уживајте во чистиот воздух…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.