Прилепчаните од “Форум бенд” промовираа нов проект со подзаборавени македонски песни

После подолго време една од најпопуларните прилепски групи Форум бенд снимаше нов проект, проектот е со познати македонски рефрени изведени во нивни стил.

Проектот се снимаше во Хотел Ресторан “Лозар” во Битола, за видеото беше задолжена “ИН продукција”, а за тонот Мендо Ташкоски.

Уживајте во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.