Прилепчанец натепан од двајца жители на демирхисарско Сопотница

На 29.10.2022 во 20.00 часот А.И.(20) од Прилеп пријавил дека околу 19.00 часот пред с.Тополчани бил физички нападнат од В.К. и П.К. двајцата од с.Сопотница-демирхисарско.

Се работи на расчистување на случајот – информираат од СВР Битола.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.