Прилепчанец избран за потпретседател на новоформираната Унија на карате ветерани

Денеска во ресторанот “ЕКСКЛУЗИВ” во спортската сала “Расадник” во Скопје, се одржа првото изборно Собрание на Унијата на карате ветерани.

На настанот за претседател на карате ветераните беше избран Чедомир Саздовски, а за потпретседател прилепчанецот Љупчо Кафеџиоски – Кафето.

Честитки за изборот и успешна и плодна работа на оваа нова спортска организација.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.