Прилепчанец денеска на пладне стана СУПЕР МИЛИОНЕР: Освои безмалку 19 милиони денари

Играч од Прилеп, денеска точно на пладне освои неверојатни 18.936.936 денари на апаратите од ВЛТ-Државна видеолотарија.

-Играчот кој го очекуваме да пристигне секој миг во Видеолотарија, денес точно на пладне, во 12:08, на видеолотариските терминали во Златна Копачка, освои 18.936.936 денари – велат од Државна лотарија.

Забавата на видеолотариските терминали продолжува. Можеби вие ќе бидете следниот среќен играч кој ќе може да се радува на Супер Милионер Џекпот чија максимална добитна вредност е 21.000.000 денари.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.