Прилепчанецот се враќа во националниот дрес: Селекторот Милевски конечно го повика Несторовски

По пауза од 20 месеци, ИЛИЈА НЕСТОРОВСКИ одново ќе го облече репрезентативниот дрес.

Македонскиот напаѓач доби повик за пријателските натпревари против Финска (17 ноември) и Азербејџан (20 ноември).

Последниот натпревар на Несторовски за националниот тим беше на 28. март минатата година против Лихтенштајн во квалификациите за СП 2022 кога во победата од 5-0 во Скопје стрелаше и од белата точка.

Потоа поради повpeда го пропушти настапот на Македонија на Европското првенство, а актуелниот селектор на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, досега не упати повик до него за враќање во репрезентативниот дрес.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.