“Прилепска Пиварница” ви ја носи Марија Шерифовиќ да ве забавува на 13 јули во Прилеп

Марија Шерифовиќ, ДНК и Тропико бенд ќе пејат на прославата по повод 100-годишнината од формирањето на “Прилепска Пиварница”.

Настанот ќе се случи на 13.07 со почеток од 20часот на плоштадот “Методија Андонов-Ченто”, а од компанијата ги канат сите граѓани да бидат дел од забавата.

-Прилепска Пиварница продолжува со прославата на големиот роденден! На 13 јули на плоштадот во Прилеп не пропуштајте да бидете дел од забавата и да прославите 100 години успешност заедно со нас – стои во соопштението од Прилепска Пиварница.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.