Претседателот на Мавританија го прекинал фудбалскиот Суперкуп

Имено, како што пренесува “Газета”, претседателот на државата Мохамед Оулд Абдел Азиз во 63-та минута, при резултат 1:1 наредил да се прекине натпреварот бидејќи му било здодевно.

Тој побарал од судијата мечот да биде решен преку изведување на пенали, а главниот арбитер морал да ја послуша наредбата, по што им објаснил на играчите дека мора и тие да се однесуваат онака како што бара шефот на државата.

По изведувањето на пенали трофејот го освои тимот на Тевраг Зеина.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.