Предлог мени за денешниов пеколен ден! Не гответе дома, други мислат на Вас!

Ако на овие пеколни температури планирате да се варите над шпорет и да готвите, а сето тоа ви предизвикува нервоза и одбивност, не грижете се, трк до “АНА МАРИЈА”, таму денеска имаат зготвено јадења за цела царска трпеза.

Едноставно нема што нема, а се’ им е превкусно! Еве што нудат на денешното дневно мени:

✅телешка чорба
✅телешки гулаш
✅јанија со телешко месо
✅свинско печење BBQ
✅️бегова тава
✅лазања
✅️селско месо-анамарија
✅пилешко на скара во сос со печурки
✅пилешко во тава со крем сос
✅пилешко со кари сос
✅пилешко -кулен кашкавал
✅пилешки похован стек
✅мариниран копан на скара-120 ден порција
✅грчко ќофте
✅бурито со пилешко
✅️мрсна сарма
✅мусака во тава
✅ребро во фурна
✅подварок со чадено месо
✅полнети пиперки со мелено месо
✅шпагети болонезе>12ч
✅домашен колбас на скара
✅пилешки прсти
✅ориз/компир/пире
✅салати

Посетете ги на улица “Мице Козар” после “Футура” маркет, или побарајте ги на телефонскиот број: 075/234-190.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.