По оваа руска манекенка ПОЛУДУВА цел свет! (ФОТО)

vita-sidorkina-foto-printskrininstagram-1486115865-1096255

Новото лице во светскиот моделинг е руската манекенка Вита Сидоркина (22) која скоро ќе се најде на страниците на сите светски магазини.

Вита е веќе дел од “Викторија Сикрет”, но има снимено и бројни реклами за брендови.

Нејзината биографија е импресивна. Почнала да работи на 13 години, а веќе на 17 се преселила во Њујорк.

tumblr_static_35iwrcrsjmck4kc8kscowo8os

vita-s

Victoria's Secret Angel and model Josephine Skriver during a photo shoot in Miami Beach Pictured: josephine skriver Ref: SPL1279482  100516   Picture by: Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:	310-821-2666 New York:	212-619-2666 London:	870-934-2666 photodesk@splashnews.com

 

207456 INF/Starface 2016-05-10 Florida Miami Beach Etats-Unis  Séance photo des mannequins Victoria's Secret pour la collection Swim. May 10, 2016: Victoria's Secret models Elsa Hosk, Stella Maxwell, Josephine Skriver, Jasmine Tookes, and Vita Sidorkina pose in bikinis during a photoshoot in Miami Beach.  Sidorkina, Vita

 

А.Г.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.