Потсетување на едно време кога рускиот Москвич на педали беше главна детска атракција

Eдно време рускиот Москвич на педали беше главна детска атракција, за разлика од денеска кога се продаваат скапи детски играчки на далечински управувачи.

Ако имате 25 минути слободно време проследете го видеото во продолжение, ќе ве фасцинира од прва до последна секунда.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.