Поранешен висок функционер на СДСМ од прилепско, распали по раководството: Срамота на векот сте!

Поранешниот директор на Дирекцијата за заштита и спасување од СДСМ, Аднан Џафероски распали на социјалните мрежи. Партијата според него ја носат во бездна оние кои ги манипулираат членството, јавноста и симпатизерите на партијата.

„Мислите ли дека некој нормален ви верува?

Вистинста е дека денес немаше доволен број Делегати, исто како и на минатиот Конгрес за да одлуките бидат легитимни, и дека одложувањето на активностите се од лукративни причини на раководството во заминување.

Делегатите ги третирате како овци, и барате заменски делегати за да изгледа дека ве има.

Денешната игранка која им ја направивте на делегатите со вклучување на вашите полтрочиња и измеќари со барање за одложуваење на Конгресот е класично газење по достоинството на луѓето кои во Недела, по екстремни горештини дошле на “Конгрес”.

Тоа што го кажале вашите ИЗМЕЌАРИ на Конгрес, можеа во писмена форма да ви укажат на време дека бараат одложување заради тоа што не знаат да го читаат брзо, вашиот наводно обемен “отчет”, пишуван споро..

Срамота на векот сте ..!

Ама ете…!? И тоа се случи ..

Се одложи КОНГРЕС на СДСМ…!

Може ли поголемо ДНО од ова драги мои !?!?“, напиша тој на фејсбук.

Во нареден статус Џафероски пишува:

“И наместо раководството во оставка, да ја затвори оваа нивна срамна улога на овие избори, да се извинат јавно на граѓаните и да се сокријат некаде, они одложиле Конгрес да се додоговорат кој е крив…

Која мизерија…! И пазете го образложението Ве молам!?

“Раководствата на Општинските организации на СДСМ, немале време да го прочитаат извештајот”…

Што ќе читаат…????

Извештајот им беше даден на 8 мај вечерта…. ! ДЕБАКЛ..!

Што повеќе треба да читаат навистина не ми е јасно..!?”
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.