Популарниот Филе Топки на гости кај Горан Пандев во Струмица: Хотел, стадион, а наскоро и музеј со фаншоп – и се’ со негови пари, без помош од државата (ВИДЕО)

Популарниот спортски новинар Филе, кај јавноста познат како Филе Топки, според некогаш најгледаната спортска емисија кај нас, последниве години живее и работи на Малта, но новинарството не го заборава.

Преку неговиот СоцНетМедија „Македонци Малтежани“, Филе пренесува одлични спортски анализи и се уште снима емисии. Последно беше на гости кај Горан Пандев во Струмица, каде пренесе што се нашиот Гоче има направено за спортот во Македонија и какви модерни услови има создадено за развој на идни млади таленти, а притоа сето тоа без помош од државата, без даночни олеснувања, туку се’ од својот сопствен џеб.

Погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.