ПОЛИЦИЈАТА ОТКРИВА: Го злоставувал ли Бред Пит посвоениот син?

received_10209263926786681

Фамата којашто се скрена околу разводот на Анџелина Џоли и Бред Пит се уште не стивнува. Во моментов темата околу која сите зборуваат е наводното насилство од страна на Пит врз посвоениот син Медокс.

Наводно, Бред го нападнал Медокс за време на лет за Лос Анџелес и тоа откако синот застанал во одбрана на мајка си. Бред и Анџелина во тој момент жестоко се расправале, а синот се вмешал, по што актерот наводно физички го повредил.

Според медиумите, тоа е една од причините поради кои актерката го напушти сопругот. Меѓутоа, според полицијата нештата не се случиле како што наведуваат светските медиуми.

Полицијата објавила дека Бред нема да биде кривично гонет бидејќи не е докажано дека намерно го повредил Медокс. Иако е сосема јасно дека се судриле.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.