Позната програмата за алтернативната сцена на “Пиво Фест”

Уште девет дена до најмасовната фестивалска манифестација во Македонија. Од 14-17 јули сите патишта ќе водат во Прилеп, каде оваа година ќе се одржи 18-то издание на фестивалот на скарата и пивото “Пиво Фест 2022”.

Голем број млади луѓе прашуваа дали оваа година ќе се врати алтернативната сцена на камената бина, и на задоволство на сите организаторите ја објавија програмата и за оваа така наречена “афтер парти” сцена.

Па така во четврток ќе не’ забавува диџејот Mario Eddie, во петок АNA NOODLE и LILI DIVA, во сабота диџеите од ROOM 313, a во недела диџеј BABURA JUNIOR.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.