Пожapникapите од Пpилеп се cпpaвиja со огнена cтиxиja во мapиовcко

На 30.04.2021 во 17.30 часот било пријавено дека настанал пожap на крстосницата од с.Полчиште и с.Бешиште, прилепско, со кој билe зафатени нискостеблеста шума, смрека и сува трева.

Од страна на Територијалната противпожарната единица Прилеп пожарот бил локализиран – информираат во дневниот билтен на МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.