Повторно иста песна: Искршени стакла и дупнати гуми на македонски автмобили во Калитеа

Портало “Фактор” објави фотографии на кои се гледаат искршени стакла и дупнати гуми на возила со македонски регистарски таблички во грчкото одморалиште Калитеа, чии сопственици се граѓани кои најверојатно го поминуваат својот годишен одмор во ова познато летувалиште, кое се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики. Според информации на Фактор, овој инцидент е пријавен, но полицијата се уште не излегла да изврши увид.

Информациите велат дека најголемиот дел од оштетените десетна возила биле паркирани кај плажата во непосредна близина на хотелит „Зевс“, но имало оштетени возила во центарот на Калитеа.

Повеќе фотографии на “ФАКТОР.МК”
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.