Повик до сите граѓани кои се во можност да помогнат во доизградбата на манастирскиот конак во прилепско Загорани

Одборот при манастирот Св.Никола с.Загорани прилепско во идниот период превзема активности за доизградба на манастирскиот конак (соби за престој на 2 спрат над трпезаријата).

За оваа активност се повикуваат сите добронамерни луѓе да се приклучат за учество со работна рака или со донација на финансиски средства или градежни материјали.

Однапред Ви Благодариме и со молитвите на СВ. Никола се надеваме дека заеднички ќе допринесеме за овој наш храм!!!

Пријавување, контакт и информации кај Потпретседател на одборот Марјан Мицкоски 071705915, Секретарот Ицко Дамчески 075/545-010.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.