Победи на “Евровизија”, па се збогyваше со девojката и замина на фpoнтот

Фронтменот на украинскиот бенд Калуш Оркестар, кој вчера победи на Евровизија, денеска е снимен како се збогува со девојка пред да се врати во Украина, каде, како што пишува британски Дејли Мејл, ќе ѝ се придружи на украинската војска на првата линија.

Олег Псиук, фронтменот на украинската фолк-рап група Калуш Оркестар, денеска е снимен пред неговиот хотел во Торино додека се збогува со својата девојка Олександра.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.