Планетата Земја се регенерира: Водата во каналите во Венеција кристално чиста, се вратија лебедите и делфините (Видео)

Каналите во Венеција после долги години се со кристално чиста вода, како резултат на целосниот карантин во Италија кој владее поради опасноста од коронавирусот.

Ги нема илјадниците туристи и гондолите, па после долги години за прв пат се забележани и делфини, а се вратија и лебедите.

Ова е доказ дека моментално планетата Земја се регенерира.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.