Пике и Шакира се разведуваат: Нивната љубов беше пример за сите, но после ова не можат да продолжат

112831_1_ff

Токму за ова пишуваат сите медиуми. Тие претпоставуваат дека нешто чудно се случува помеѓу Шакира и Пике, бидеќи познатата пејачка веќе објави дека нема да се појави на две доделувања на награди поради приватни проблеми.

Многу од медиумите пишуваа дека односите помеѓу Шакира и Пике се влошени и дека на бракот  му се ближи крај.

Медиумите пишуваат дека познатиот пар не се појавува заедно, како и дека престанале да поставуваат заеднички фотографии на инстаграм веќе некое време.

View this post on Instagram

Noche en Tokio

A post shared by Shakira (@shakira) on

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.