Пет Рено четворки на едно место, наредени како миленичиња во прилепски двор (Фото галерија)

Необична глетка во прилепски двор …. пет Рено четворки паркирани на едно место

Глетка која носталгично враќа во едно време кога овие автомобили беа врв по улиците, и беше престиж да се поседува вакво возило.

Веројатно се работи за вљубеник во овие автомобили, кој доколку сака го замолуваме да ни пише, затоа што му должиме поголемо внимание од 2-3 реченици текст.

Мајсторе секоја чест!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.