Песните на Тоше ќе се слушаат 24 часа на неговата улица во Крушево (Видео)

Oд денеска на улицата “Toдор Проески” во Крушево се слушаат песните на нашиот никогаш непрежален ангел.

Проектот за уредување на Улицата на Тоше започна со засадување дрвца и цвеќиња, како и поставување на систем за озвучување од каде се слушаат песните на Тоше.

Проектот е заедничко дело на членките на здруженијата од платформата за развој на туризмот и општина Крушево

ВИДЕО: weekendinkrusevo.com


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.