Панчо Минов во дрес од СДСМ ја почна кампањата за брзи “кopoна избори”?

СДСМ денеска веќе ја започна кампањата за брзи избори на 21 јуни. Во речиси сите изборни едници кандидатите за пратеници и носителите на избирачките листи СДСМ ги стартуваше работните средби.

Во четвртата изборна единица каде носител е партискиот претседател Зоран Заев, на листата се најде и поранешниот пратеник кој беше во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, Панчо Минов од Кавадарци.

Токму Минов кој ја сврти страната беше предмет на реакции од голем број членови и симпатизери на СДСМ.

Тој се наоѓа на сигурното 5-то место на кандидатската листа за пратеници и сигурно ќе биде дел од новиот парламентарен состав.

Интересно е тоа што Минов е две места погоре на листата дури и од партискиот портпарол Костадин Костадинов.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.