Панчевски: Јовевски лаже

ЈОВЕВСКИ ЛАЖЕ: Јавен обвинител во СЈО не може да биде заменет со ВД обвинител кој ќе го определи Советот на јавни обвинители.

Ако Катица Јанева ја поставија лидерите на 4-те политички партии само тие со политичка одлука можат да постават нејзина замена. Советот е под контрола на хунтата на власт, нека знае народот дека го манипулираат!

Ке си одговарате, ПРАВНИ МАНИПУЛАТОРИ !!! Напиша на својот Фејсбук профил, поранешниот претседател на кривичниот суд, Владимир Панчевски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.