Павле повторно ги топли срцата на скопјани: И денеска под македонското сонце ги топлеше срцата на минувачите

Тука е и денес, под македонско сонце. Ги топли срцата на сите минувачи кои го сакаат звукот на македонскиот кавал, им клима со глава, ги отпоздравува и им се заблагодарува за паричињата кои се оставаат за децата ckитници. Можевте и вие да го видите, ако излезевте од дома и прошетате низ парковите. Павле, душа Македонска Професорке Силјановска, кај Павле се гледа дека вашиот мајчински допир бил преполн со љубов. Време е тој допир да го осети и нацијата, пишува Кристијан Јандриоски на Фејсбук.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.