Официјално: Ова е најубавиот бразилски задник (ВИДЕО)

Ерика Канела е сопственичка на најдобриот бразилски задник. Ерика следната година ќе ја носи наградата од натпреварувањето „Мис Бум Бум“.

 

brazilka

Оваа година имаше голем интерес за ова натпреварување. За своите фаворити гласаа дури 17 милиони луѓе, повеќе отколку на изборите во Бразил.

11

12

13

SAO PAULO, BRAZIL - NOVEMBER 09: Erika Canela (C) of Bahia state poses with fellow contestants after winning the Miss Bumbum 2016 contest which elects the woman with the best looking derriere in Brazil, on November 09, 2016 in Sao Paulo, Brazil. (Photo by Daia Oliver/Brazil Photo Press/LatinContent/Getty Images)

 

Како што покажува видеото, сите кандидатки имаат аткрактивен задник и изборот навистина бил тежок.На крајот, Ерика победи и ја освои наградата од 25.000 евра и стана првата афроамериканка која победила на овој избор.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.