Отишол да бара комбајн за жетва и му се изгyбила секаква трага: Апел за пронаоѓање на Блаже Аљакоски од прилепско Мало Коњари

На социјалните мрежи се шири апел за пронаоѓање на Блаже Аљакоски од прилепско Мало Коњари, на кого му се губи трагата од вчера 05.07.

-Апел до сите добронамерни луѓе кој сакаат да помогнат за пронаоѓање на Блаже Аљакоски од с.Мало Коњари кој на 05.07. околу 11.00 часот излегол од домот со цел да види дали има комбајн за жетва до овој момент му се губи секаква трага. Денес 06.07. во 17.00 часот од пред манастирчето во с.Мало Коњари ќе се обидеме за негово пронаоѓање сите заентересирани за повеќе информации на тел.078-351-722 – стои во апелот.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.