Оригинално: Победата на Македонија над Германија низ цртан филм (Видео)

Победата на Македонија на гостински терен против Германија силно одекна во светот, а сега си доби и цртан филм на популарниот портал “Just Cartoons”

Oригинално видео кое ќе го премотате неколку пати:








Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.