Оригинално видео од Ѓорче Петров: “Ве канам на колективно бањање во недела во оваа река пред нашата зграда”

Ве канам на колективно бањање во недела во оваа река пред нашата зграда. Не добивме базен, ама ја добивме оваа река. Зборот е збор! Ќе го поканиме и градоначалникот на Ѓорче Петров, а може да дојде и градоначалникот на град Скопје – вели во видеото објавено на неговиот Фејсбук профил, Александар Стојковски, жител на Ѓорче Петров, поранешен пратеник на ВМРО ДПМНЕ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.