Орбан со моќна порака: “Тато машко, мама женско, а бензинот 75 денари”

Колегите од “Офф.нет.мк” се потрудија за преводот. “Тато машко, мама женско, а бензинот 480 форинти, или во наши пари 75 денари….

Унгарија е земја во Европска Унија и еве зошто гласа за Орбан цели 12 години…
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.