Од Pocoман во Доминиканска Република: Младиот прилепчанец Златески кариерата ја продолжува далеку од Македонија

Младиот фудбалер од Прилеп, Александар Златевски, кој го носеше дресот на ФК Победа, својата кариера ќе ја продолжи во егзотичната Доминиканска Република.

Златевски е најновото засилување за клубот Делфини, каде исто така настапува уште еден Македонец – Борче Сркески.

Златески освен за Победа настапуваше уште и за Питу Гули и Росоман.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.