Одговорот е „Александар Велики“, но погледнете го прашањето! (ВИДЕО)

Во британско детско квиз шоу, кое било неодамна било прикажувано во Швајцарија, се поставува и ова прашање.

Одговорот е „Александар Велики“, но прашањето гласи:

„Како се викал македонскиот крал и лидер на Грците“?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.