Овца лутала низ дивината со 35 килограми волна на себе (Видео)

Кога ја здогледале како лута меѓу дрвјата и дивите животни,на австралиските волонтери им требало време да сфатат дека под необичното и огромно крзно се крие овца.

Овцата Барак поминала години во дивината со 35 килограми волна на себе, се додека група на волонтери од прифатилиштето за животни не ја пронашле сосема случајно.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.