Ова се застрашувачки закани: Терористите соопштија кои се нивните следни цели

На социјалните мрежи се појавија нови пораки од терористите во кои се упатуваат закани и се дефинираат следните цели за напад, пишува „Дејли Експрес“, повикувајќи се на информации од „Твитер“.

teroristisoopsteniee

Како можни следни цели на координирани напади врз големи градови се наведуваат Вашингтон и Рим.

Според британските експерти, помеѓу целите најверојатно е и Лондон. Претходно од „Исламска држава“ се рашири закана по социјалните медиуми дека повторно ќе бидат погодени цели во Франција.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.