Нов ден нова тепачка во Прилеп

Вчера , на 02.06.2022 во ОВР Прилеп, лицето Е.А. (37) од Прилеп пријавил дека на ул.„Октомвриска“ во Прилеп бил физички нападнат од Д.К. и од уште едно лице. Се преземаат мерки за расчистување наслучајот, соопштуваат од СВР Битола – информираат од МВР.

Физичките пpecметки изминатиов период зачестија во Прилеп. Само пред неколку дена граѓаните беа сведоци на кpвничка пpecметка помеѓу тинејџери во строгиот центар на градот, а во полицискиот билтен на МВР за слични настани се пишува речиси секој ден.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.