Никој не го спомнува “стентоновото” милионско мовче?

Поминува и десеттиот месец и како веќе да е подзаборавена експлоатираната тема за најкраткото,но најскапото македонско мовче…

Поминале ветровите- покриле трагите велат стари… во меѓувреме почнуваат да се градат нови објекти во Прилеп, посебно во населбата “Точила” која полека станува се поубаво место за живеење.

Зошто се премолчува оваа тема се уште не јасно и како одминува времето шпекулациите се се побројни и поразлични.
Еве потсетување за многуте прес конференции на оваа тема:

Ф.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.