“Не сме од вчера”: Слушнете како македонските судии ги дисциплинираа ѕвездите на Алборг и Барселона во финалето од Лигата на шампиони (ВИДЕО)

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) уште еднаш покажа голема доверба кон македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов и им го даде да го судат финалето во Лигата на шампионите.

Во мечот за титула се судрија Алборг и Барселона, а победија Каталонците кои се рекордери во елитата. ЕХФ објави специјално видео за првпат со целата комуникација меѓу судиите на мечот.

Погледнете како Начевски и Николов го водеа финалето во ЛШ:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.