“Нетпрес”: СЈО заминува во историјата, договориле лично Мицкоски и Заев

Средба на највисоко ниво, помеѓу власта и опозицијата, поточно помеѓу работните групи дополнети со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев, се случила вчеравечер, дознава НетПрес од партиски извори.

Предмет на разговор била иднината на Специјаланото јавно обвинителство (СЈО) и новите измени на Законот за обвинителство. Од извори во партиите НетПрес дознава дека бил направен исчекор во однос на некои барања на опозицијата, но дека останува време и уште работа да се дојде до конечно решение.

Целата статија прочитајте ја ТУКА.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.