Несторовски доби три понуди од различни земји

Македонскиот фудбалер Илија Несторовски најверојатно летово ќе си замине од Удинезе, затоа што има договор до крајот на јуни, а нема да добие нов договор од клубот.

Италијанските медиуми пишуваат дека Несторовски добил три понуди од различни екипи, па наскоро треба да донесе одлука за неговата иднина.

Несторовски не се врати во посакуваната форма по повредата поради која мораше долго време да паузира надвор од фудбалските терени.

За македонскиот напаѓач се заинтересирани Лече, Вотфорд и една понуда се очекува од Обединетите Арапски Емирати, па Несторовски ќе може да бира каде ќе заигра следната сезона.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.