Несторовски го постигна своето првенче во Сериа А и му донесе бод на Палермо

Generated by IJG JPEG Library

На дуелот од четвртото коло во Сериа А, прилепчанецот Илија Несторовски го постигна својот дебитантен гол за Палермо и му донесе бод на тимот од Сицилија.

Во Дуелот што Палермо го играше на гости кај новиот прволигаш Кротоне, Несторовски стрелаше прецизно во 66-тата минута и не дозволи изненадување за својата екипа.

Голот на Несторовски можете да го погледнете ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.