“Некој на глава, некој на нозе, кога се игра оро нема правила”: Прилепчани го поминаа весело вчерашниот празник во Штавица (Видео)

На Мала Богородица во прилепско највесело секоја година е Штавица, каде голем број верници секоја година ја посетуваат селската црква.

Вчера на празникот верниците ги забавуваше естрадниот пејач Спасен Силјаноски, а дека било навистина весело доказ се видеата кои Силјаноски ги објави на својот ФБ профил.

– Некој на нозе некој на глава, кога се игра оро нема правила – напиша Пејачот
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.