На Борисов веќе му спремаат затвopcка ќелија?

Тој ги повика младите да бидат бастион на демократијата.

„Не можат да ме поразат на фер избори. И сега вие ќе видите што ќе сторат. Дури и ќе ме обвинат за канибализам. Тие продолжуваат да измислуваат“, изјави поранешниот премиер на Бугарија и лидер на ГЕРБ, Бојко Борисов, за време на состанокот со младинската организација на партијата, откако министерот за внатрешни работи Бојко Рашков најави дека има информации од прислушувани разговори за апсење на Борисов .

„Но, ако успеат, ќе ставите портрет од мене овде“ – се пошегува Борисов.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.