Најпривлечни имиња на светот – на прво место најчестото македонско

model500

Иако личното име не го опишува вашиот карактер, тоа може да му звучи привлечно, секси и заводливо на оној што првпат ве запознава. Според истражувањето спроведено на светско ниво, некои имиња на повеќето им звучат привлечно.

Од собраните резултатати на анкетата спроведена меѓу повеќе од илјада лица, добиени се по десет ашки и женски имиња кои најчесто се спомнувале. Најчесто за привлечни биле издвојувани имињата со италијански корени, посебно за машките имиња, но и нивните варијации кои може да се сретнат и во Македонија.

Таков е и примерот со Александар (Алесандро), име кое е најчесто кај нас, но и име кое се смета за најпривлечно.

Toп 10 најпривлечни женски имиња:

1. Скарлет

2. Николет

3. Наталија

4. Aнаис

5. Паулина

6. Aлександра, Aлесандрa

7. Шанел

8. Сораја

9. Адријана

10. Џулијана, Јулијана

Toп 10 најпривлечни машки имиња:

1. Александар, Алесандро

2. Лоренцо

3. Ромео

4. Maтeo

5. Димитри

6. Дејн

7. Марчело

8. Данте

9. Maрк, Maрко

10. Реми
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.