Настан за почит: Прилепските фризери, бербери и козметичари организираа прекрасен настан за помош на семејствата чии домови изгopeа од гpoм (Видео)

Секцијата на фризери, бербери и козметичари синоќа во центарот на Прилеп кај Градскиот саат, организираа прекрасна манифестација со хуманитарен карактер, ПОТСТРИЖИ СЕ И ПОМОГНИ, несекојдневен хуман гест за помош на четирите семејства кои неодамна ги загубија своите домови во пожар.

Целта на настанот беше да се помогне, но и да се мотивираат сите останати општествени чинители да организираат слични настани и активности за што поскоро да се обноват домовите на овие нecpeќни семејства.

Хуманитарниот настан беше поддржан и од Сараевско пиво, како и Златни пуканки.

Сите останати кои не беа во можност да присуствуваат на настанот, своите донации можат да ги уплаќаат на следната донаторска сметка:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.