Навивачите на Шалке низ Манчестер пееа за нивните браќа “Комити” (ВИДЕО)

Екипата на Шалке 04 синоќа беше пред невозможна мисија во Лигата на шампионите во дуел против Манчестер Сити и загуби со огромни 7:0 на “Итихад”.

Некогашниот шампион на Бундеслигата и синоќа не беше сам, бидејќи бројни Германци пристигнаа во Манчестер и лудуваа низ улиците на градот. Меѓу нив имало и членови на популарната група „Уге“, која е збратимена со „Комити“ од Скопје, а нивото големо пријателство го слушна и Манчестер, откако грмеше „Гелзенкирхен – Скопје“.

Погледнете како германските фанови ги поздравија своите браќа од Скопје:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.