Моќна порака од преубавиот манастир во Зрзе која треба да допре до сите

“Не се плаши ниту од тагите, ниту од болестите, ниту од страдањата, ниту од искушенијата – тоа се сè Божји посети, за твоја полза” – преподобен Анатолиј Оптински


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.